Danışmanlık şirketi deVere Group’ a göre Ethereum 2018’in Sonlarında 2.500 Dolara Ulaşabilir

Yatırım ve varlık yönetimi hizmetleri sunan bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group, Ethereum (ETH) fiyatının yıl sonuna kadar 2.500 $ ‘a ulaşabileceğini öngördü.

Finansal danışmanlık firması, ikinci büyük kripto para biriminin, dijital kontratın yanı sıra akıllı sözleşmelerin kullanımının artmasıyla dört kat artışını tahmin ederek önemli bir artış görebileceğini söyledi. DeVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green, MarketWatch’e verdiği demeçte şunları söyledi;

“Ethereum’un fiyatının bu yıl önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor. 2018’in sonunda 2.500 $ görülebilir. 2019 ve 2020 de artış devam edebilir. Bu genel artış üç kanaldan körüklenecek. İlk olarak, daha fazla platformun Ethereum’u bir ticaret aracı olarak kullanması. İkincisi, Ethereum tarafından akıllı sözleşmelerin artan kullanımı. Ve üçüncüsü, bulut bilişim ile desantralizasyon. ”

 

Green ayrıca, kripto-para piyasası düzenlemesinin getirilmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu söyledi. Green’e göre, bu piyasaya daha fazla güven ve daha iyi yatırımcı koruması gelmesi bekleniyor. Açıklamanın yapıldığı anda, Ethereum piyasa değeri 64.7 milyar $ dı ve 653.66 $ seviyesinden işlem görüyordu.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in rekor kıran rallisini takiben Green, “Önümüzdeki haftalarda Bitcoin‘in inişli çıkışlı bir görünümü olabilir. Bunu muhtemelen Keskin hareketler takip eder ve bunu müteakip düzeltmeler oluşur. ”

Bu ayın başlarında, iyimser Bitcoin tahminleriyle tanınan Fonstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee, Bitcoin fiyatıyla ilgili yaptığı yukarı hareket tahminlerini yineledi ve CNBC’ye yılın sonunda 25.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın