CBOE, bu yıl sonu Ethereum vadeli işlemlerini başlatıyor

CBOE Global Markets’ın 2018 yılı sonuna kadar ETH vadeli işlemlerini başlatmayı planladığını açıklandı.

CBOE, ETH geleceğini Gemini’nin temel pazarına dayandıracak ; operatör ayrıca, Bitcoin (BTC) futures’larını, Winklevoss ikizleri tarafından yürütülen New York tabanlı kripto borsasına dayandırmıştı .

CBOE geçen yıl Aralık ayında BTC vadeli işlemlerini başlatmıştı. Vadeli İşlemler, belirli bir tarihte belirli bir tarihte bir varlığın satın alınması ve satılmasıyla ilgili bir sözleşmeyi temsil eder ve yatırımcıların BTC fiyatına sahip olmak zorunda kalmadan BTC fiyatlarında işlem yapmasını sağlar. BTC vadeli işlemler sadece fiziki varlıklar için değil, finansal varlıklarda da işlem görmektedir.

Geçtiğimiz ay Chicago Ticaret Borsası (CME) , BTC vadeli ortalama günlük hacmi hakkında bir rapor yayınlayarak , 2018’in ilk çeyreği boyunca ikinci çeyrekte yüzde 93 oranında arttığını açıkladı. CME, açık faiz oranının ya da BTC vadeli işlem sözleşmelerinin açık kontrat sayısı 2,400’ü aşmış olup, bu rakam 1. çeyrekte yüzde 58’e yükselmiştir.

CME , CBOE tarafından BTC vadeli işlemlerinin başlatılmasının ardından 17 Aralık’ta BTC vadeli işlemlerini başlattı . Temmuz ayının sonlarında, CME CEO’su Terry Duffy , şirketin yakın gelecekte, volatilitesini ana neden olarak nitelendirerek, Bitcoin (BTC) dışındaki kripto para birimleriyle ilgili futures’lar vermeyeceğini söyledi .

Bir Cevap Yazın