Ethereum Hard Fork u Constantinople Şubat sonunda gerçekleşecek

Ethereum’un (ETH) geliştiricileri Konstantinopolis hard fork aktivasyonunu Şubat ayının sonuna kadar ertelediler. Güncelleme, Peter Szilagyi’nin 18 Ocak’ta attığı bir tweetle ilan ettiği şekliyle, 7,280,000 ETH bloğunda gerçekleştirilecek.

 

Szilagyi yaptığı duyuruda, aktivasyonun 27 Şubat 2019’da çıkarılması beklenen 7.280.000 numaralı blokta gerçekleşeceğini açıkladı. Yükseltmenin, “ana ağ üzerinde tek bir çatal ve Konstantinopolis sonrası düzeltme” olarak uygulanacağı bildirildi. Konstantinopolis’in denetleme şirketi ChainSecurity tarafından tespit edilen bir saldırı ile keşfedilen bir güvenlik açığı sebebiyle beklenmedik bir gecikmenin ardından yeni bir son tarih gelmiş oldu. Güvenlik açığı, potansiyel bir saldırganın, kötü niyetli aktörün fiili ETH bakiyesi hakkındaki yanlış verileri beslerken sürekli olarak ondan fon talep ederek ağdaki akıllı bir sözleşmeden gelen kripto para birimini çalmasını sağlar. Boşluğu yamalamak için yükseltme işleminin başlatılması Şubat a ertelendi.

Cointelegraph’ın geçtiğimiz birkaç hafta içinde bildirdiği gibi, Coinbase, Kraken, Huobi ve OKEx gibi büyük borsalar Konstantinopolis’e olan desteğini onayladı.

Bir Cevap Yazın